Ana içeriğe atla

Rüyada Çikolata Görmek Ne Anlama Gelir

Uykuya yatmadan önce birbirimize boşuna ‘tatlı rüyalar’ demiyoruz.

Rüyada Çikolata Görmek

 

Uykuya yatmadan önce birbirimize boşuna ‘tatlı rüyalar’ demiyoruz. Çikolata severler olarak en tatlı rüyalarımız demek, rüyada çikolata görmek demektir. Tabii yemek istediğiniz çikolataya bir türlü ulaşamadığınız veya sizi kovalayan dev bir çikolata gibi fantastik veya korku rüyaları görmüyorsanız.

Pek çok kadim bilgelikte ve hatta modern psikolojinin pek çok alt dalında rüyalar gündelik gerçekliğimizden de daha gerçektir. Bilincin devreden çıktığı uyku halinde bilinçaltı devreye girer ve bilincin baskıladığı pek çok duygu metaforlar şeklinde göz önüne çıkar. Rüya araştırmacıları öte zamandan beri rüyaları teşhis ve tedavi için kullanırlar, rüyalardaki arketipleri araştırır, sembolizmi ortaya çıkartırlar. Rüya sembolleri böyle ortaya çıkmıştır. Ancak belirtelim ki rüyada gördüğünüz ne olursa olsun, sizin mizacınızdan, yaşadıklarınızdan ve rüyanın senaryosundan bağımsız ele alınamazlar. Rüyada çikolata görmek konusuna da bu açıdan yaklaşmalıyız.


Gelelim çikolatadan rüyalara... Rüyada çikolata ne demek olabilir, ne anlama gelebilir buyrun birlikte bakalım.

 

1- Rüyada Çikolata Hediye Almak

Hayatınızdaki insanın sadakatine inandığınız anlamına gelir. Partneriniz veya başka yakınınız ile ilgili şüpheniz varsa veya bir durum ile güvensizlik yaşadıysanız rüyanızda çikolata aldığınızı görmeniz, bilinçaltınızın bu şüpheyi onaylamadığı anlamına gelmektedir. Yani içinizden bir ses karşınızdakine güvenmenizi söylüyor.

 

2- Rüyada Çikolata Hediye Vermek

İsrafta bulunduğunuza işaret etmektedir. Fazla para harcıyor veya kendinizden fazla enerji, efor, fedakarlık veriyor olabilirsiniz. Lüks yaşam tarzına düşkünlük veya heves konusunda içeriden gelen bir uyarı olarak algılayabilirsiniz.

 

3- Rüyada Çikolata Yemek

Rüyada çikolata, bilinçaltınızın beklenmedik bir ilişkiye, öpücüğe veya sarılmaya hazırlandığını gösteriyor olabilir. Bu rüya, belki uzun zamandır flört ettiğiniz biriyle yakınlaşma yaşamak üzere olduğunuz veya zihniniz bir adayı kabul etmiyor olsa da ona karşı içten içe boş olmadığınız anlamına gelebilir. Diğer bir olasılık ise o sıralar özel bir diyet planı içerisinde olabileceğinizdir. Diyette tatlı ve şekerlemeye izin yoktur ancak bilinçaltı yoksunluğunu rüyada göstermektedir.

 

4- Rüyada Başka Birileri Çikolata Yiyor

Korku dolu bir rüya olsa gerek. Şaka bir yana rüyada çikolata yiyen birini görmek, tatmin olma fırsatı izliyorsunuz demektir. Bu durum, içinizde keyif almaya başlayacağınız anı beklediğiniz, belki tatilinizi arzuladığınız anlamına geliyor.

 

5- Rüyada Çikolata Satın Almak

Partnerinizden veya eşinizden sizi şaşırtmasını bekliyorsunuz. Size hayalini kurduğunuz bir şeyi alabileceğini arzu ediyor olabilirsiniz. Bilinçaltının bu uyarısını dikkate alın. Belki isteklerinizi sözlü belirtme zamanı gelmiştir.

 

6- Rüyada Çikolata Satmak

Birine karşı göstermediğiniz duygularınız olduğunu sembolize eder. Bu duygular olumlu veya olumsuz olabilirler. Kendinize dahi itiraf etmek istemeyeceğiniz duyguları bilinçaltı size rüyada gösterir.

 

7- Rüyada Çikolata Çalmak

Rüyada çikolata çalmak iş arkadaşınız ile ilişkinize gönderme yapar. Belki iş arkadaşınıza karşı istemediğiniz bir eylemde bulundunuz, belki de böyle bir düşünceniz oluştu. İş yerinde biraz daha dikkat etmeniz gerekli. Rüyanızda başka birinin sizden çikolata çaldığını görürseniz o zaman heyecan ve tutkudan mustarip bir haliniz var olabilir. Rutin hayat çok sıkıcı görünüyor olabilir. Bilinçaltının bu uyarısına karşın, gündelik hayatta çabuk değiştirebileceğiniz kolay şeylerden işe başlayın.

 

8- Rüyada Özellikle Sütlü Çikolata Görmek

Rüyada gördüğünüz çikolatanın çeşidi de sembolik önem taşımaktadır. Sütlü çikolata yediğiniz bir rüya, sevmediğiniz birine karşı fazla nazik davrandığınızı belirtebilir. Birileri sizin kuyunuzu kazıyor, size kötü davranmaya hazırlanıyor ise bu nezaketiniz etkisiz kalmanıza neden olabilir.

 

9- Beyaz Çikolata Görmek

Beyaz çikolatalı bir rüya hak ettiğinizden daha azıyla yetinme psikolojisinden ortaya çıkabilir. Sahip olduğunuz şeyleri bile kaybetmekten korkuyor, kıtlık psikolojisi yaşıyorsanız, rüyada beyaz çikolata yemeye çalışmanız olası. Bu rüya, şükür çalışması yapmak veya daha iyi bir kazanç planı kurgulamak açısından önemli bir dönemden geçiyorsunuz demek olabilir.

 

10- Bitter Çikolata Görmek

Rüyada bitter çikolata, içinizde köklenmeye yönelik maddi ve manevi yatırım yapma arzusu olduğunu yansıtabilir. Bu bir değişiklik isteği ile gelir ve finansal yatırım gerektirebilir.

 

Bonus: Sıcak Çikolata Görmek

Rüyanızda sıcak çikolata görüyorsanız, bilinçaltınız sıcak ve tutkulu bir aşka hazırlanıyor olabilir. Bu belki halihazırdaki partnerinizle ilişkide derinleşmek için bir fırsat yaratabileceğinize işarettir. Ya da bekarsanız, derin bir ilişki yaşayabileceğiniz birisini bulmaya hazırlanıyorsunuz.

 

İlginizi Çekebilir

7 Adımda Çikolata Nasıl Yapılır

Devamı

Cephedeki Barış Elçisi: Çikolata

Devamı

Ne Kadar Çikolata O Kadar Haz!

Devamı

Çikolatalı Şarkılar

Devamı

Modada Çikolata Etkisi

Devamı

Çikolatanın Sporda Kullanımı

Devamı